Wycieczka do Chlebowej Chaty

      23 maja 2023 roku pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę szkolną do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. W wycieczce brały udział dwie klasy II i III z naszej szkoły.

    O godzinie 8.30 wyjechaliśmy autobusem, a około 9.45 byliśmy na miejscu. Nasz pobyt rozpoczął się od ogniska i posiłku. Następnie udaliśmy się nad rzekę. Potem zwiedzaliśmy drewnianą chatkę, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o życiu pszczół i produkcji miodu. Następnie udaliśmy się do stodoły, w której były stare narzędzia rolnicze i pojazdy.

    Zwiedziliśmy też izbę, gdzie oglądaliśmy stare meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Później poznaliśmy historię od ziarenka do bochenka. Mieliśmy okazję samodzielnie zrobić podpłomyk, który można było zjeść i popić kawą zbożową. Do domu wróciliśmy około 15.30. Była to udana wycieczka.

 Autor tekstu: Julia Depta – klasa III.