Uroczysty Apel z okazji Świąt Majowych

         28 kwietnia 2023r.  W ZSP w Babicach odbył się uroczysty apel upamiętniający Święta Majowe. Apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem czterech zwrotek naszego hymnu. Występujący uczniowie – uczniowie klasy 3 przypomnieli, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy. Z tej okazji podkreślono rolę pracy z w życiu człowieka. Zwrócono też uwagę na Święto Flagi Rzeczypospolitej obchodzone 2 maja. Wiele uwagi poświęcono też 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiono okoliczności uchwalenia i główne postanowienia pierwszej polskiej konstytucji.  Podczas apelu trzecioklasiści wyjaśnili co to jest konstytucja. Podsumowaniem było odśpiewanie „Mazurka Trzeciego Maja”.
         Na zakończenie uroczystego apelu drugoklasiści i przedszkolach wyrecytowały patriotyczny wierszyk „Kto ty jesteś ?”.