#SprzątamyDlaPolski

        21 kwietnia 2023r. 19 uczniów i 40 przedszkolaków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski

        Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia 2 tygodnie przed wyznaczoną datą akcji. W szkole odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie nauczyli się m.in.:co to ekologia, recykling, segregacja śmieci. Rozwiązywali krzyżówki, quizy, malowali plakaty. Zadbali o odpowiednią dekorację w salach i na korytarzach w szkole i przedszkolu. Każda grupa założyła w swojej sali kącik przyrody, w którym sadzili roślinki oraz siali kwiatki na podwórku. Następnie w parach przygotowywali transparenty ekologiczne, z którymi w dniu akcji przemaszerowali ulicami wioski śpiewając ekologiczne piosenki dla planety Ziemi.

        Zachowują ostrożność grupy wyruszyły w pobliskie tereny zielone, aby pozbierać porzucone odpady i śmieci, które następnie zostały posegregowane do odpowiednich pojemników.

        Podczas zbierania śmieci utrwalane były dobre nawyki dotyczące odpowiedzialności za przyrodę. Mamy nadzieję, że utrwalone w tym dniu nawyki staną się codziennością.