Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej

           Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy od wizyty w Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Już na wejście strażacy przywitali nas przez megafon i krótkim sygnałem syreny strażackiej. Zwiedzając kolejne pomieszczenia OSP dowiadywaliśmy się wiele interesujących rzeczy na temat narzędzi, akcesoriów i pojazdów strażackich. Pan strażak opowiedział o wyposażeniu wozów strażackich i ich zastosowaniu. Naszą wizytę zakończyliśmy zabawami  z wykorzystaniem wody i węża strażackiego. Podczas całej wizyty dowiedzieliśmy się, jak ważna, potrzebna i odpowiedzialna jest praca strażaków.

       Po powrocie do szkoły były wesołe zabawy, gry sportowe, piknik na kocach oraz popisy taneczne dziewczynek. Chłopcy natomiast trenowali piłkę nożną przed meczem z tatusiami, który miał odbyć się za 2 dni na pikniku rodzinnym. W tym dniu pełnym zabaw i relaksu dopisywała zarówno pogoda, jak również dobre humory wszystkich dzieci.