Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej

          Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole, 6 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który miał na celu popularyzowanie języka polskiego jako części polskiego dziedzictwa kulturowego, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, motywowanie do doskonalenia własnych umiejętności, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie oraz rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej uczniów.

        Chętni uczniowie  obu klas, II i III, przygotowywali w domu samodzielnie wybrane wiersze. Podczas konkursu pojawiły się takie wiersze jak:” Ptasie radio”, “Pan Tralaliński”, “Chrząszcz “,”Dżońcio”, ” Czarna krowa” i inne. ocenie podlegały : opanowanie pamięciowe wiersza, płynność, dykcja, artykulacja, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonywanych recytatora oraz ogólny wyraz artystyczny.

        Wszyscy uczniowie najpiękniej jak potrafili zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Jury jednogłośnie wybrała zwycięzcę, którym był uczeń klasy II Krzysztof Filip z wierszem ” Dżońcio”. II miejsce zajęła Laura Michałek i Maja Zimny z kl. III , III miejsce Wiktoria Grycman z kl. III.

Wszystkim laureatom gratulujemy wygranej !