Kronika szkolna 2021/2022 cz.5

DZIEŃ DZIECKA!

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze, starsze przedszkolaki, a także szkolniaki. W naszej szkole był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów i bajkowych dekoracji, które rozweselały naszych milusińskich. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków i uczniów czekało wiele atrakcji. Były zabawy taneczne, gry zespołowe prowadzone przez panie animatorki oraz poczęstunek. Dużym przeżyciem były odwiedziny Pana Andrzeja Pająka, który przyszedł ze swoimi ssakami, m.in. szczurkiem, myszkami, a także skunksem.

WARSZTATY PT. „BEZPIECZNE WAKACJE 2022”

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odwiedził nas wyjątkowy gość – PAN POLICJANT, który przyszedł do uczniów klas I-III z ciekawym wykładem. Pani Policjant opowiadała o tym jakie zagrożenie czekają nas w czasie wakacji. Żeby nie było tak łatwo, uczniowie również musie odpowiadać na pytania Pana Policjanta.

Myślę, że były to cenne i wartościowe wykłady dla wszystkich! Dziękujemy.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

24 czerwca 2022r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci z grupy młodszej. Zaśpiewały piosenkę – pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole. Następnie rozpoczął się występ grupy starszaków. Były wiersze i piosenki, które zachwyciły wszystkich. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy. Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu 🙂

Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolne 2021/2022 w Szkole Podstawowej

Nadszedł dzień, na który od dawna czekali nasi uczniowie – czas beztroskich WAKACJI! Jednak za nim nasi uczniowie opuszczą mury naszej szkoły na dwa miesiące udali się na uroczystą akademię.

Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klasy trzeciej poprowadził uroczystą akademię. Były wierszyki, piosenki skierowane dla rodziców, uczniów klasy I i II, a także podziękowania dla nauczycieli. Nie obyło się bez łez. Dla trzecioklasistów to ostatni dzień w murach naszej szkoły. Na zakończenie dzieci przygotowały piosenkę niespodziankę przygotowaną wspólnie z rodzicami. Mamy nadzieję, że o nas nie zapomnicie i często będziecie nas odwiedzać, a my życzymy Wam powodzenia w dalszej nauce!

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!