Kronika szkolna 2021/2022 cz.5

WYJAZD DO TETARU DO RYBNIKA NA SPEKTAKL PT. „ALADYN”

     Nasze przedszkolaki wspólnie z szkolniaki wybrali się do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl pt. „Aladyn”. Sama podróż autokarem była dla nich dużym przeżyciem!

Spektakl zachwycił wszystkich! Nie odbyło się od efektów specjalnych w postali baniek mydlanych oraz pokazów świetlnych.

Dzieci były zachwycone!

WYCIECZKA KLAS I-III DO OSIKOWEJ DOLINY

      Nasi uczniowie wyruszyli autokarem na wycieczkę do miejscowości Koziegłowy, gdzie udali się do Osikowej Doliny na warsztaty.

       W czasie wycieczki uczniowie uczestniczyli w wykładzie, gdzie poznali co to jest OSIKA, jak się pozyskuje z niej materiał do tworzenia różnych rzeczy. Następni odbyły się różne warsztaty, w których uczniowie aktywnie uczestniczyli m.in. wykonywali kwiaty, osikowe kotki. Następnie udali się do sklepiku, gdzie można było zakupić własnoręcznie wykonane ozdoby z osiki.

       Na zakończenie wycieczki odbył się grill i czas na zabawę na świeżym podwórku. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni!

Święto Rodziny!

   Dzieci z grupy maluchów, starszaków oraz uczniów klas I-III przygotowały dla swoich rodziców występ. W podziękowaniu za ich miłość i troskę zaśpiewały piosenki, a starsza grupo pięknie zatańczyła.

Z okazji święta Mamy i Taty przygotowały także piękne laurki i kwiaty, które wręczyły rodzicom po powrocie z przedszkola do domu.

Uczniowie dla swoich rodziców przygotowali własnoręcznie wykonane prezenty, w które włożyli całe serce.

WYCIECZKA DO ARBORETUM BRAMY MORAWSKIEJ W RACIBORZU

     Dnia 31.05.2022 r. Zwiedzaliśmy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Podczas przechadzki przez urokliwy las podziwialiśmy nie tylko piękno natury, ale i wysłuchaliśmy ciekawostek, które przygotowała pani przewodnik. Przeszliśmy ścieżkę edukacyjną pogłębiając swoją wiedzę przyrodniczą ze świata roślin i zwierząt. Zagościliśmy w „zaczarowanym ogrodzie-labiryncie”, który wchłonął nas swoim barwami i zapachem kwiatów, oraz odwiedziliśmy lokalne „ mini zoo”, w którym ucieszył nas widok uroczych zwierząt.