Kronika szkolna 2021/2022 cz.4

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola przygotowały dla swoich Babć oraz Dziadków piosenkę, a także własnoręcznie wykonane laurki oraz upominki. Z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić dziadków do przedszkola, dlatego panie wychowawczynie nagrały występ dzieci, a następnie wysłały rodzicom na grupę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SP

Jedno z najważniejszych świąt kalendarzowych dla naszych uczniów to Dzień Babci i Dziadka. Nasze szkolniaki zawsze pamiętają o najbliższych. Jak co roku przygotowały dla nich krótki filmik z programem artystycznym. Nie odbyło się bez własnoręcznie wykonanych pomysłowych prezentów oraz laurek wykonanych samodzielnie przez uczniów.

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW W SZKOLE?

Nasza drugoklasistka Laura Michałek wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek niemieckich dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych “Das große Weihnachtssingen 2022” zorganizowanym 13 stycznia br. przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kornowacu. Konkurs miał formę zdalną.

Do udziału w konkursie nagrano film, gdzie Laura przy choince, przebrana w mikołajkowe ubranie, śpiewa tradycyjną niemiecką kolędę „Lasst uns froh und munter sein”. Zdobywając III miejsce w kategorii uczniów najmłodszych z klas I-III nasza uczennica znalazła się wśród najlepszych młodych artystów. Własna prezentacja, wyraz artystyczny , wymowa oraz bardzo dobre opanowanie tekstu decydowały o zajęciu III miejsca. Laura otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. To „Wielkie kolędowanie szkół” zostało opublikowane przez organizatora konkursu i dostępne jest w mediach.

konkurs

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków i szkolniaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 10.02.2022 r. w Przedszkolu w ZSP w Babicach, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

         Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

 

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

          Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.