Konkurs Recytatorski „Jesienne Wierszowanie”

Dnia 09.11.2022r. w przedszkolu w Górkach Śląskich odbył się  konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. „Jesienne wierszowanie”. W konkursie wzięło udział 4 uczestników z naszego przedszkola. Głównymi celami konkursu było pielęgnowanie kultury języka polskiego, zainteresowanie dzieci poezja, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Nasze dzieci wyrecytowały 4 rożne wiersze:

• Bednarska Anna – „Pani Jesień”
  • Łyczek Helena – „Dwa wiatry” Julian Tuwim
  • Waszek Aleksandra – „Jesienny pociąg” Danuta Gellner
  • Wyczyszczok Oliver – „Jesień u fryzjera” Danuta Gellner

Było z tego dużo radości i zabawy zarówno dla pań jak i przedszkolaków. Podczas występów na scenie – dzieci  wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych jesiennych wierszach.

Jury zdecydowało, ze każde dziecko otrzymało 1 miejsce.

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu.

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród.