Wyjazd Szkoły Podstawowej na wycieczkę do Krakowa

25 października 2022 r. uczniowie klas II i III pojechali na całodniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

W Wieliczce uczniowie odwiedzili fabrykę ozdób świątecznych. Podczas wizyty mieli okazje obejrzeć, jak tworzy się zarówno tradycyjne bombki choinkowe, jak i formy o rożnych kształtach – mikołajowe, bałwanków, aniołów, zwierząt, itp. Wszystkie łączy bogata, ręczna dekoracja i niepowtarzalne wzornictwo. Uczniowie samodzielnie mogli pomalować́ bombkę̨ choinkową, którą zabrali do domu.

W Krakowie zobaczyli Smoczą Jamę. Podziwiali piękny Wawel.

Następnie wyruszyli na rynek. Tam podziwiali Kościół Mariacki oraz wysłuchali sławnego hejnału. Kolejnym punktem wycieczki były Sukiennice, w których oglądali pięknie wykonane ozdoby. Szczególną uwagę dzieci zwróciły herby miast Polski oraz czarny miecz. W tym czasie też zakupili pamiątki dla bliskich. Siedząc przy pomniku Adama Mickiewicza obserwowali przejeżdżające powozy konne.

Pogoda dopisała!

Zmęczone , ale zadowolone dzieci wróciły do Babic pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek.