Kronika szkolna 2021/2022 cz.4

DZIEŃ KOBIET W SP

Nasi Panowie jak co roku zaskoczyli wszystkie kobiety te małe i duże. W tym dniu w odświętnych strojach ruszyli do szkoły.

Od rana słychać było głośne „sto lat” oraz piękne życzenia składane wszystkich kobietą.

Nasi Panowie przygotowali również wierszyki, upominki, a także kwiaty. Dziewczynki otrzymały również drobne prezenty ufundowane przed Rade Rodziców.

Wszystkim chłopakom dziękujemy za świetne niespodzianki. Natomiast dziewczyną życzmy uśmiechu w każdym dniu!

I DZIEŃ WIOSNY

W poniedziałek 21 marca, w pierwszy dzień wiosny dzieci ubrały się w wiosenne kolory, aby powitać nową porę roku. Dzieci wykonały wiosenne prace plastyczne, następnie obydwie grupy wyszły na spacer, aby przywitać wiosnę poznanymi piosenkami. Podczas spaceru obserwowaliśmy rosnące kwiatki w przydomowych ogródkach, pąki na gałązkach oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków, a także zobaczyliśmy bociana w swoim gnieździe.

21 MARCA PRZYPADA PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY. TO TAKŻEŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.

Uczniowie naszej szkoły w tym roku pierwszy Dzień Wiosny obchodzili nieco inaczej niż zawsze.21 marca wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w dwóch różnych skarpetkach na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.

Zapoznali się z chorobą tych osób, a także dowiedzieli się, dlaczego ta data nie jest przypadkowa. Nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

solidarni_ukraina