Kronika szkolna 2021 / 2022 cz.3

DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły i rozmowny. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Kronika szkolna 2021 / 2022 cz.3

WIZYTA DŁUGO OCZEKIWANEGO GOŚCIA…

Nasi uczniowie przez cały rok czekali na tego jakże wyjątkowego gościa. W dniu 6 grudnia 2021 roku do naszych sal lekcyjnych zawitał Święty Mikołaj. Uczniowie z radnością przywitali naszego gościa. Każda klasa przygotowała dla niego wierszyki, piosenki oraz kolorowe laurki.

Święty Mikołaj przygotował dla uczniów również niespodziankę. Każdy w tym dniu otrzymał wyjątkową paczkę słodyczy. Radość uczniów nie do opisania!

ROSTRZYGNIECIE KONKURSU
„MLECZNA CHOINKA”

Uczniowie klasa III wspólnie z wychowawcą panią Marzeną wwieźli udział w konkursie organizowanym przez projekt finansowy „Mam kota na punkcie mleka”.
Zadanie polegało na wykonaniu wspólnej, mlecznej choinki nawiązującą do produktów mlecznych. 6 grudnia 2021 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu. Wśród wszystkich nadesłanych prac, nasi uczniowie zajęli II MIEJSCE. Duże gratulacje dla naszych trzeciaków!

ROSTRZYGNIECIE V EDYCJI MIEDZYGMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BARWY JESIENI”

Do V Międzygminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,,Barwy jesieni” zostali zaproszeni uczniowie klas I-III z Nędzy, Babic, Zawady Książęcej, Górek Śląskich, Kuźni Raciborskiej, Raszczyc.

Celem konkursu było głównie rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej dzieci oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej i plastycznej uczniów. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy dowolną techniką na temat barw jesieni.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: I MIEJSCE Samuel Bytomski; II MIEJSCE Julia Depta; Wyróżnienie: Gabriel Klieryk, Agata Przybyła. Gratulacje!

OZDABIANIE PIERNIKÓW

Ozdabianie ciastek to jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia, dlatego w naszym przedszkolu kultywujemy ją również. Dzieci przyniosły kilka upieczonych wcześniej pierniczków w różnych kształtach. Były to serduszka, gwiazdki, choinki. Dzieci miały możliwość ozdabiać pierniczki polewami, układać cukrowe ozdoby oraz kolorowe posypki. Przedszkolaki ozdabiały pierniki z dużą dokładnością. Te piękne pierniczki jednak długo nie leżały na talerzach, ponieważ w mgnieniu oka wylądowały w brzuchach naszych małych łakomczuchów.

„WIGILIJKI” KLASOWE

Ostatni dzień nauki stacjonarnej w grudniu był nieco inny od pozostałych dni. W tym dniu w salach szkolnym słychać było dźwięk kolęd, a w powietrzu unosił się zapach pierniczków. Uczniowie w odświętnych strojach składali sobie świąteczne życzenia i spędzali ten przed świąteczny czas razem. Pod choinką nie zabrało też drobnych upominków przygotowanych przez rodziców. Był też czas na wspólne gry i zabawy świąteczne, a także na opowieści związane z tradycjami świąt Bożego Narodzenia.